محل تبلیغات شما

خلاصه متن زیر

1- سال یازدهم مهمه چون سبکهای مطالعه رو یاد گرفتی 

2- مطالب سال دهم را خلاصه نویسی کنین

3- سال دهم و یازدهم به هم مربوطن ولی سال یازدهم مث یه جزیره هست

4- همین الان شروع کن تا جا نمونی

5- از همین الان باید تست بزنی نگو زوده

6- تو درسهایی که نقاط قوت و ضعفت مشخص نیست حتما به کلاس برین تا مشخص بشه برات

7 - یهو تو درسی که قوی هستی نباید یهو ترکش کنی

8- باید برنامه هفتگی منظم داشته باشی

9- همه نکات کنکوری دهم و یازدهم رو یادداشت کن

10- سال یازدهم اسون تر سال دهم و دوازدهم هست ولی نکات کلیدی زیادی داره

11- سوال از سال یازدهم تو کنکور بیشتر سوال میاد

چیزهایی که در جلسه بعدی بهت میگم

1- میزان مطالعه در سال یاز دهم

2- میزان تست هفتگی تو سال یازدهم

3- منابع مطالعاتی و کتابهای کنک اموزشی

4- مهارت هایی که باید کسب کنی

5- برنامه ریزی خوب

--------------------

متن برای مطالعه

هر سالی که به کنکور نزدیک تر میشید اهمیت مقطع تحصیلی هم بیشتر میشه و باید درساتونو بهتر بخونید . سال یازدهم هم یکی از سال هایی هست که فاصلش تا کنکور بسیار کمه و هم این که درسا خیلی مهم تر و سخت تر میشن ، پس میتونیم نتیجه بگیریم که این سال جز سال های پر اهمیت هست . سال یازدهم به نسبت سال دهم سختی کمتری دارد اما مباحث کلیدی و پر کاربردی دارد . شباهت سال دهم و دوازدهم به هم بیشتر است و مطالب به هم مرتبط هستند اما سال یازدهم جزیره ای جدا است که مباحث آن به هم مرتبط نیستند اما یادگیری آسان تری دارند و جز مباحث پر سوال در کنکور سراسری هستند .مشاوره و برنامه ریزی یازدهم میتونه شما رو به سطح خوبی نزدیک کنه  و استرس شما رو کم کنه ، پس سعی کن همین اول راه  از یه مشاور خوب کمک بگیری.

مساله اصلی تو این سال اینه که  شما باید حتما دروس سال یازدهم رو خوب بلد باشید ، کلی تست بزنید و به اصطلاح خودمون کتاب رو قورت بدید . یادتون باشه سال دورازدهم قراره کلی درس جدید یاد بگیرید و فرصت شما خیلی خیلی کم میشه و شاید اصلا نتونید دروس سال های گذشته رو مرور کنید . پس حتما حتما از همین امسال شروع کنید.

اهمیت سال یازدهم 

اهمیت سال یازدهم در این است که داوطلب با دوره دوم دبیرستان آشنایی کافی را پیدا کرده است و سبک های مطالعه را آموخته است اگر از سال دهم با برنامه مطالعه کرده اید در سال یازدهم باید هم به مرور مباحث سال دهم از روی منابع خلاصه نویسی اتون بپردازید و هم باید به جمع بندی سال یازدهم بپردازید .سال یازدهم سال حساس و کلیدی است که باید بسیار دقیق پیش رفت . در سال یازدهم همراهی و همگامی یک مشاور با تجربه بسیار لازم است .

نکاتی برای مشاوره و برنامه ریزی سال یازدهم

  • اگر تازه میخواین شروع کنید اصلا نگران نباشید و فکر نکنید که دیگه فرصتی برای جبران زمان از دست رفته نیست . خیلی از دانش آموزا هستند که هنوز شروع نکردن . تو سعی کن همین الان شروع کنی تا از رقیبات جا نمونی .
  • اگر شما هم جزو دانش آموزایی هستین که اعتقاد دارین هنوز زوده تست بزنم و سال دوزدهم تازه شروع میکنم به تست زنی باید بگم ، کارتون اشتباههه… خیلی از افراد تاکید دارن که سال یازدهم رو فقط تشریحی یاد بگیرن . سعی کن از الان تست زنی رو شروع کنی تا قوی بشی و سرعت عمل بالا بره .
  • میتونم به جرئت بگم تابستون سال یازدهم یه تابستونه طلایی که نباید ازش غافل بشی . شماتو این تابستون فرصت داری هم درسای سال دهم و هم درسای سال یازدهم رو مطالعه کنی .
  • سعی کنید هنگام مطالعه دروس ، نقاط ضعف و قوتتون رو خوب تشخیص بدید . اگر خودتون توانایشو داشتید که نقاط ضعفتونو رفع کنید و اگر به تنهایی از پسش بر نیومدید تو کلاس تدرس خصوصی شرکت کنید و از یک معلم خصوصی خوب کمک بگیرید . در مورد نقاط قوت هم باید بگم که یهو بعضی درسا رو  ولشون نکنید و نگید چون بلد هستم و یا تستامو خوب میزنم دیگه تمومه … باید اونا هم چند وقت یه بار مرور کنید تا به نقاط ضعفتون تبدیل نشه.

 

بیشتر بخوانید : 

 

  • برنامه هفتگی منظم داشته باشید و سعی کنید طبق برنامه پیش برید .  سعی نکنید برای خودتون یه برنامه فوق فشرده و فضایی بنویسد که زود خسته بشید و یا نتونید انجامش بدید . مشاوره و برنامه ریزی یازدهم خیلی اهمیت داره و مهمه که توسط چه کسی انجام بشه . پس اگر فکر میکنی خودت نمیتونی یه برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشی از یک مشاور خوب کمک بگیر تا تو این راه بهت کمک کنه و استرس و نگرانیتو به شدت کاهش بده .
  • خلاصه نویسی رو یاد بگیرید و همه نکات مهم و کنکوری رو تو دفترچه ای یاد داشت کنید تا چند وقت یکبار بهش سر بزنید و نکات رو مرور کنید تا روز کنکور در حافظه بلند مدت شما مانده باشد.


سایت آموزشگاه علمی آزاد فارابی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تیدا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. بازی های مدرن وکلاسیک کامپیوتری دانلود کلیپ جدید Genetics ثبت شرکت در ترکیه خرید اینترنتی فلزیاب حرفه ای حفره یاب انتنی تصویری09909061300